Hotel Radisson Blu Resort położony w sosnowym lesie stworzony został na bazie dwóch kaskadowo ułożonych półokręgów przewiązanych kubaturą mieszczącą lobby i zapewniającą komunikację. Rozwiązanie to pozwala zapewnić komfortowe korzystanie z obiektu przybyłym gościom.
Całość została dopełniona owalną strefą basenową. Budynek otoczony jest w całości tarasami i balkonami, zbliżającymi gości do otaczającej natury stwarzając idealne warunki do wypoczynku w luksusowym obiekcie przy jednoczesnym bliskim kontakcie z przyrodą. Rozerwanie bryły ponad parterem sprawiło, że budynek nie dominuje nad terenem, a zaplanowanie uskoków wraz z każdą kolejną kondygnacją nadaje hotelowi lekkości. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na harmonizację skali ulicy i minimalizację wpływu bryły na otoczenie.
W projekcie optymalnie została wykorzystana dostępna przestrzeń i walory krajobrazowe. Marynistyczny charakter obiektu uzyskany został dzięki zastosowaniu miękkich kształtów w rzucie oraz kaskadowym ukształtowaniu bryły, przywodzące na myśl w budowie morskie statki. To także efekt lameli umieszczonych na balkonach, które nie tylko są elementem dekoracyjnym, ale umożliwiają zdywersyfikowanie funkcjonalności balkonów, oferując gościom hotelowym możliwość skrycia się w cieniu przed promieniami słonecznymi w upalny, letni dzień, nie rezygnując z widoków.
Lamele wykorzystane na balkonach nawiązują w swej formie do wysokich sosen, podobnie jak słupy umieszczone w parterze, które dodają całości zwiewnego wyglądu nadmorskiego obiektu i organizują budowlę w sposób architektoniczny. Zastosowanie w projekcie cienkich płyt balkonowych z prefabrykowanego betonu nadało całości dynamizmu, poprzez podkreślenie kierunku horyzontalnego.
Kontekst naturalny wpłynął znacznie na powstanie projektu. Łagodny charakter Międzywodzia, jasne plaże, otaczający las sosnowy i kojący obraz Bałtyku, które w połączeniu tworzą nutę nostalgii, zaowocowały powstaniem lekkiego w odbiorze, zorganizowanego architektonicznie hotelu, który mimo swej wielkości, wydaje się być przytulnym miejscem dającym spokój i wytchnienie od codzienności.
Budynek wraz z zewnętrznym basenem i zintegrowanym bistro, zostały zaprojektowane tak, by nie wpływać negatywnie na sąsiednie budynki. Zadrzewienie dzielące budynek od granicy posesji dodatkowo pomaga zachować wrażenie intymności, oddzielając te strefy od granic działki. Na pierwszym planie dobrze widoczna jest pergola, która nie tylko odcina parter od pozostałej części obiektu, ale tworzy również jego reprezentacyjną część, zapraszając gości do wnętrz pełnych magii i spokoju. Daje ona także poczucie intymności.
Dla hotelowych gości oddanych zostanie 226 apartamentów, których koncepcja na aranżację swoje początki miała wśród alg na piasku i reagującej na ludzki dotyk powierzchni morskiej toni. Stonowane w kolorystyce wnętrza oraz naturalne materiały roztaczają aurę spokoju, zbliżając użytkownika do otaczającej przyrody i zapewniając idealne warunki do wypoczynku. Dla gości zostało zaplanowanych wiele atrakcji, które będą odpowiedzią dla wszystkich poszukujących aktywności w obrębie hotelu.
W części podziemnej mieścić się będzie strefa SPA, fitness, siłownia. Pozostałe usługi towarzyszące (restauracja śniadaniowa oraz a la carte wraz z kuchnią, strefa basenowa, bary, sala wielofunkcyjna) realizowane są w parterze. Dostępny będzie także basen zewnętrzny i rowerownia. Ten nowoczesny aparthotel sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości, w przyszłości stając się architektoniczną perłą Międzywodzia.
Za projekt odpowiada wrocławska pracownia architektoniczna Q2Studio, która specjalizuje się w projektowaniu obiektów hotelowych. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień za swoje projekty, m.in.:
1. miejsce w kategorii Obiekty Hotelowe Nieskategoryzowane oraz 3. miejsce w kategorii Hotele w Budynkach Zabytkowych dla Tremonti Ski & Bike Resort w Karpaczu w konkursie “Hotel z Pomysłem 2021”;
2. miejsce w kategorii Debiut Roku 2021 oraz 3. miejsce w głosowaniu internautów na Hotel z Pomysłem 2021 dla hotelu Crystal Mountain w konkursie „Hotel z Pomysłem 2021”.
Pracownię tworzą eksperci, którzy zdobywali doświadczenie nie tylko w kraju, ale także za granicą, co widać w ich projektach, wynosząc je na skalę światowego poziomu projektowania. Zespół łączy różne osobowości, wrażliwości estetyczne oraz fascynacje architektoniczne, pozwalające na kreatywne podejście do każdego zadania projektowego.
Wszystkie projekty biura Q2Studio charakteryzują niebanalne rozwiązania architektoniczne, nowatorskie ujęcie kwestii zagospodarowania terenu, uwzględniając charakter i przeznaczenie powstającej inwestycji oraz szczególne walory użytkowe i dobre samopoczucie użytkownika, co widać również w tym projekcie.