aktualnosci

Accor prezentuje Handwritten Collection – portfolio hoteli z całego świata z pasją w sercu

Accor prezentuje Handwritten Collection – portfolio hoteli z całego świata z pasją w sercu

Accor ogłasza ekscytującą nowość w globalnym portfolio niezrównanych marek grupy: Handwritten Collection – kolekcję hoteli z całego świata wyróżniających się niepowtarzalnym urokiem, które oferują stylowe i intymne wrażenia z pobytu zanurzone w gościnności. Nowa marka startuje z kolekcją 13 zaplanowanych wyjątkowych hoteli z całego świata, które zagwarantują turystom ciepło i urok prawdziwej gościnności.

Grupa jest w trakcie negocjacji ponad 110 obiektów (z liczbą 11,5 tys. pokoi), które mają stać się częścią kolekcji obejmującej portfolio ponad 250 obiektów otwartych do 2030 roku. W pierwszych miesiącach 2023 roku sieć planuje otworzyć pięć hoteli sygnowanych nową marką.

W ramach kolekcji Handwritten w ciągu najbliższych miesięcy pierwszych gości przywitają wyjątkowe hotele z całego świata, takie jak np. we Francji – Le Saint Gervais Hotel & Spa, Handwritten Collection w Saint Gervais oraz Le Splendid Hotel Lac d’Annecy, Handwritten Collection w Annecy; w Australii Hotel Morris, Handwritten Collection w Sydney, a także w Chinach Hotel Shanghai Sheshan Oriental, Handwritten Collection w Szanghaju.

Do końca 2023 roku portfolio marki zasilą: Hotel Oru Hub, Handwritten Collection w Tallinie (Estonia); Hotel Les Capitouls Toulouse Centre, Square Lodge Hotel La Roche sur Yon, Handwritten Collection, Paris Montmartre Sacré Coeur*, Handwritten Collection (Francja); Sunrise Premium Resort, Handwritten Collection w Hoi An (Wietnam). Otwarcia czekają także Bukareszt (Rumunia) i Madryt (Hiszpania). Accor zakłada, że do 2030 roku Handwritten Collection obejmie portfolio ponad 250 hoteli.

– Handwritten Collection wzbogaca ofertę Accor w segmencie „marek kolekcjonerskich” o wyselekcjonowany wybór hoteli, które prezentują urocze i jedyne w swoim rodzaju koncepcje. Naszym celem, poza zapewnieniem prawdziwie autentycznych wrażeń dla gości, jest wspieranie rosnącej liczby niezależnych właścicieli butikowych hoteli, którzy chcą udoskonalić swoje usługi, dotrzeć do większej liczby osób i zwiększyć przychody bez utraty swojego charakteru – podkreśla Alex Schellenberger, Chief Marketing Officer, Premium, Midscale, Economy Brands, Accor. – Hotele, które zaprezentujemy w Handwritten Collection, to miejsca poszukiwane przez podróżnych, ceniących serdeczne wrażenia z podróży i wariację na temat tradycyjnej gościnności, a także przez hotelarzy podkreślających wyjątkowy charakter swoich obiektów przy jednoczesnym partnerstwie z ogólnoświatową siecią.

Poprzez Handwritten Collection, Accor rozbudowuje ofertę marek i hoteli klasy midscale, aspirując do powtórzenia sukcesu pozostałych kolekcji Grupy w innych segmentach. Nowy brand nawiązuje do MGallery Hotel Collection z bogatym portfolio ponad 100 butikowych hoteli na całym świecie oraz do Emblems Collection – pierwszej luksusowej i starannie wyselekcjonowanej marki charakterystycznych dla każdej lokalizacji, historii czy designu obiektów.

Dzięki podobnemu podejściu do indywidualnych potrzeb, Handwritten Collection to połączenie wyjątkowych miejsc z indywidualnymi osobowościami, pełnymi ciepła i serdeczności, które leżą u podstaw prawdziwej gościnności. Podobnie jak ręcznie napisana notatka, indywidualny kontakt z gospodarzem będzie odczuwalny dla gości w niezapomnianych momentach w ciągu całego pobytu. Od serdecznego powitania, przez ciepłą rozmowę po świeżo wypiekane smakołyki, którymi każdy zajada się z apetytem — żaden moment ani żaden hotel nie będzie taki sam.

Gospodarz z pasją

Handwritten Collection oferuje rozmaite miejsca, które są tak różne, że sprawiają wrażenie zaproszenia do pełnego ciepła, prywatnego domu każdego z hotelarzy. Doświadczenia, jakie zapewnia nowa marka odradzają ducha gospodarza, jego osobowości, wyjątkowych cech charakteru, pasji czy także dziwactw i osobliwych zachowań. Każdy z nich wnosi unikalną wartość w doświadczenia z pobytu poprzez swoją osobowość, rozmowę i indywidualną energię, które tworzą charakter hotelu.

Sposób, w jaki każdy gospodarz wchodzi w interakcję z gośćmi, jest starannie przemyślany i ożywia jego osobiste pasje ­– podkreśla Caroline Benard, Global SVP Economy & Midscale Brands, Accor. – Czy to w sytuacji towarzyskiej czy w bardziej kameralnej scenerii, goście mogą liczyć na opowieści i zaangażowanie, które budują więź autentycznej relacji. Wierzymy, że to przyczynia się do bardziej wartościowego i niezapomnianego pobytu.

Stworzona dla niezależnych hotelarzy

Handwritten Collection powstała także z myślą o potrzebach właścicieli niezależnych i butikowych hoteli. Przy obecnym współczynniku konwersji wynoszącym 80% większość obiektów, które dołączą do kolekcji, będzie obejmowało przebudowę i renowację, z łatwiejszym procesem przejścia i wdrożenia przy bardziej zrównoważonym modelu wzrostu i rozwoju. Standardy marki zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności i łatwym wdrożeniu. Co więcej, Handwritten Collection zapewnia bezpośredni zwrot z inwestycji i możliwość maksymalizacji przychodów dzięki natychmiastowemu dostępowi do korzyści wynikających z zalet i zasięgu platform sprzedaży, dystrybucji oraz programu lojalnościowego Accor, przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) grupy.

W 2022 roku Accor średnio każdego dnia podpisywał umowę na więcej niż jeden obiekt i otwierał jeden hotel dziennie na całym świecie. Naszym celem jest kontynuowanie tego wzrostu poprzez przewidywanie potrzeb gości i dostosowywanie się do kryteriów inwestycyjnych naszych partnerów i właścicieli. Niezależne hotele w coraz większym stopniu wykorzystują potężną platformę sprzedażową, dystrybucyjną i lojalnościową Accor, aby zwiększać swoje przychody i optymalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu własnej, wyróżniającej się osobowości oraz oferowaniu wysokiej jakości produktów, usług i doświadczeń.

Handwritten Collection oferuje im idealne rozwiązanie, poprzez możliwość zawarcia umowy franczyzowej oraz elastyczny i efektywny kosztowo poziom inwestycji. Nie możemy doczekać się współpracy z hotelarzami i rozbudowy tej wyjątkowej kolekcji na całym świecie. Z ponad 110 obiektami i 11 500 pokojami w negocjacjach, które mają stać się częścią kolekcji, w tym 13 hoteli już zaplanowanych, Accor dąży do portfolio marki obejmującego ponad 250 obiektów do 2030 r. ­– wylicza Camil Yazbeck, Chief Development Officer, Premium, Midscale, Economy Brands, Accor.

HOTELE HANDWRITTEN COLLECTION WARTE UWAGI

Oru Hub Hotel, Handwritten Collection, Tallin, Estonia

Otwarcie: Maj 2023

Hotel Oru Hub położony jest w centrum Tallina na zabytkowym Starym Mieście, kilka minut jazdy od wybrzeża. Obiekt oferuje gościom szeroki wachlarz spędzania wolnego czasu: od yogi po herbaciarnie. Po dwóch latach gruntownej renowacji hotel wprowadzi nową koncepcję guest experience i przestrzeni, która łączy wypoczynek, pracę i usługi restauracyjne w wyjątkowy sposób.

Hotel Shanghai Sheshan Oriental, Handwritten Collection, Szanghaj, Chiny

Otwarcie: 19 stycznia 2023    

Położony w pobliżu Parku Narodowego Sheshan, hotel Shanghai Sheshan Oriental dysponuje ponad 124 000 m2 ogrodów krajobrazowych, odkrytym basenem na plaży, zapewniającym niezapomniane wrażenia z miejskiego kurortu. Otwarty jako pierwszy hotel z Handwritten Collection, obiekt oferuje oddany zespół obsługi, który organizuje i zarządza przerwami na herbatę oraz tworzy dostosowane do potrzeb gości posiłki.

Le Saint Gervais Hotel & Spa, Handwritten Collection, Saint Gervais, Francja

Otwarcie: 19 stycznia 2023    

Zaprojektowany jako elegancki i artystyczny dom wakacyjny, Le Saint Gervais Hotel & Spa łączy w sobie ducha secesji ze współczesną estetyką, ożywiając piękno zabytkowej nieruchomości. Goście mogą doświadczać wyjątkowości kultury osmańskiej w kąciku bibliotecznym, rozkoszując się kawą po turecku czy naparami z herbat ziołowych oferowanych przez miejscowe spa.

Wonil Hotel Perth, Handwritten Collection, Perth, Australia

Otwarcie: luty 2023 

Położony nad brzegiem rzeki Swan obok Kings Park i zaledwie kilka minut od centralnej dzielnicy biznesowej Perth, hotel Wonil oferuje eleganckie i nowoczesne wnętrza. Goście będą zachwyceni tą stylową bazą wypadową do odkrywania tętniącego życiem miasta znanego z niekończącego się słońca i nieskazitelnych plaż.

Hotel Morris, Handwritten Collection, Sydney, Australia

Otwarcie: luty 2023

Mieszczący się w imponującym budynku w stylu włoskiego renesansu hotel Morris z 82 łóżkami zostaje ponownie otwarty jako część Handwritten Collection po gruntownej renowacji, łącząc europejską elegancję z australijskim charakterem, jako uhonorowanie historycznych korzeni hotelu.

Le Splendid Hotel Lac d’Annecy, Handwritten Collection, Annecy, Francja

Otwarcie: kwiecień 2023

Usytuowany w pobliżu centrum miasta i jeziora Annecy hotel Splendid oferuje unikalne cechy stylu Art Deco z nutą nowoczesności z lat 50. XX wieku. Wystrój obiektu autorstwa znanego projektanta Thierry’ego D’Istrii uzupełnia wybór eklektycznych dzieł sztuki, rzeźb i okazów w stylu vintage.

Hotel Les Capitouls Toulouse Centre, Handwritten Collection, Tuluza, Francja

Otwarcie: maj 2023

W samym sercu historycznego centrum miasta, przy najpiękniejszej alei, Hotel Les Capitouls Toulouse Centre zaprasza gości do odkrycia czarującej i serdecznej atmosfery. Pierwotnie zbudowany jako zabytkowa prywatna rezydencja, obiekt łączy w elegancki sposób urok ceglanych sklepień Tuluzy z nowoczesnymi udogodnieniami i nowymi, zrównoważonymi elementami wystroju.

Paris Montmartre Sacré Coeur*, Handwritten Collection, Paryż, Francja

Otwarcie: wiosna 2024

Z typową paryską fasadą oraz kameralnymi i przytulnymi pokojami hotel Paris Montmarte Sacré Coeur znajduje się kilka minut spacerem od bazyliki Sacré-Coeur i brukowanych uliczek pięknej dzielnicy Montmartre. Obiekt będzie idealną bazą wypadową do zwiedzania stolicy Francji i wszystkiego, co ma ona do zaoferowania.

Z planem rozbudowy kolekcji do 250 hoteli do 2030 r., Accor aktywnie poszukuje nowych obiektów, które będą częścią Handwritten Collection w popularnych miejscach turystycznych na całym świecie.

*Nazwa hotelu może zmienić się.

Accor prezentuje Handwritten Collection – portfolio hoteli z całego świata z pasją w sercu

Accor prezentuje Handwritten Collection – portfolio hoteli z całego świata z pasją w sercu

Accor ogłasza ekscytującą nowość w globalnym portfolio niezrównanych marek grupy: Handwritten Collection – kolekcję hoteli z całego świata wyróżniających się niepowtarzalnym urokiem, które oferują stylowe i intymne wrażenia z pobytu zanurzone w gościnności. Nowa marka startuje z kolekcją 13 zaplanowanych wyjątkowych hoteli z całego świata, które zagwarantują turystom ciepło i urok prawdziwej gościnności.

Grupa jest w trakcie negocjacji ponad 110 obiektów (z liczbą 11,5 tys. pokoi), które mają stać się częścią kolekcji obejmującej portfolio ponad 250 obiektów otwartych do 2030 roku. W pierwszych miesiącach 2023 roku sieć planuje otworzyć pięć hoteli sygnowanych nową marką.

W ramach kolekcji Handwritten w ciągu najbliższych miesięcy pierwszych gości przywitają wyjątkowe hotele z całego świata, takie jak np. we Francji – Le Saint Gervais Hotel & Spa, Handwritten Collection w Saint Gervais oraz Le Splendid Hotel Lac d’Annecy, Handwritten Collection w Annecy; w Australii Hotel Morris, Handwritten Collection w Sydney, a także w Chinach Hotel Shanghai Sheshan Oriental, Handwritten Collection w Szanghaju.

Do końca 2023 roku portfolio marki zasilą: Hotel Oru Hub, Handwritten Collection w Tallinie (Estonia); Hotel Les Capitouls Toulouse Centre, Square Lodge Hotel La Roche sur Yon, Handwritten Collection, Paris Montmartre Sacré Coeur*, Handwritten Collection (Francja); Sunrise Premium Resort, Handwritten Collection w Hoi An (Wietnam). Otwarcia czekają także Bukareszt (Rumunia) i Madryt (Hiszpania). Accor zakłada, że do 2030 roku Handwritten Collection obejmie portfolio ponad 250 hoteli.

– Handwritten Collection wzbogaca ofertę Accor w segmencie „marek kolekcjonerskich” o wyselekcjonowany wybór hoteli, które prezentują urocze i jedyne w swoim rodzaju koncepcje. Naszym celem, poza zapewnieniem prawdziwie autentycznych wrażeń dla gości, jest wspieranie rosnącej liczby niezależnych właścicieli butikowych hoteli, którzy chcą udoskonalić swoje usługi, dotrzeć do większej liczby osób i zwiększyć przychody bez utraty swojego charakteru – podkreśla Alex Schellenberger, Chief Marketing Officer, Premium, Midscale, Economy Brands, Accor. – Hotele, które zaprezentujemy w Handwritten Collection, to miejsca poszukiwane przez podróżnych, ceniących serdeczne wrażenia z podróży i wariację na temat tradycyjnej gościnności, a także przez hotelarzy podkreślających wyjątkowy charakter swoich obiektów przy jednoczesnym partnerstwie z ogólnoświatową siecią.

Poprzez Handwritten Collection, Accor rozbudowuje ofertę marek i hoteli klasy midscale, aspirując do powtórzenia sukcesu pozostałych kolekcji Grupy w innych segmentach. Nowy brand nawiązuje do MGallery Hotel Collection z bogatym portfolio ponad 100 butikowych hoteli na całym świecie oraz do Emblems Collection – pierwszej luksusowej i starannie wyselekcjonowanej marki charakterystycznych dla każdej lokalizacji, historii czy designu obiektów.

Dzięki podobnemu podejściu do indywidualnych potrzeb, Handwritten Collection to połączenie wyjątkowych miejsc z indywidualnymi osobowościami, pełnymi ciepła i serdeczności, które leżą u podstaw prawdziwej gościnności. Podobnie jak ręcznie napisana notatka, indywidualny kontakt z gospodarzem będzie odczuwalny dla gości w niezapomnianych momentach w ciągu całego pobytu. Od serdecznego powitania, przez ciepłą rozmowę po świeżo wypiekane smakołyki, którymi każdy zajada się z apetytem — żaden moment ani żaden hotel nie będzie taki sam.

Gospodarz z pasją

Handwritten Collection oferuje rozmaite miejsca, które są tak różne, że sprawiają wrażenie zaproszenia do pełnego ciepła, prywatnego domu każdego z hotelarzy. Doświadczenia, jakie zapewnia nowa marka odradzają ducha gospodarza, jego osobowości, wyjątkowych cech charakteru, pasji czy także dziwactw i osobliwych zachowań. Każdy z nich wnosi unikalną wartość w doświadczenia z pobytu poprzez swoją osobowość, rozmowę i indywidualną energię, które tworzą charakter hotelu.

Sposób, w jaki każdy gospodarz wchodzi w interakcję z gośćmi, jest starannie przemyślany i ożywia jego osobiste pasje ­– podkreśla Caroline Benard, Global SVP Economy & Midscale Brands, Accor. – Czy to w sytuacji towarzyskiej czy w bardziej kameralnej scenerii, goście mogą liczyć na opowieści i zaangażowanie, które budują więź autentycznej relacji. Wierzymy, że to przyczynia się do bardziej wartościowego i niezapomnianego pobytu.

Stworzona dla niezależnych hotelarzy

Handwritten Collection powstała także z myślą o potrzebach właścicieli niezależnych i butikowych hoteli. Przy obecnym współczynniku konwersji wynoszącym 80% większość obiektów, które dołączą do kolekcji, będzie obejmowało przebudowę i renowację, z łatwiejszym procesem przejścia i wdrożenia przy bardziej zrównoważonym modelu wzrostu i rozwoju. Standardy marki zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności i łatwym wdrożeniu. Co więcej, Handwritten Collection zapewnia bezpośredni zwrot z inwestycji i możliwość maksymalizacji przychodów dzięki natychmiastowemu dostępowi do korzyści wynikających z zalet i zasięgu platform sprzedaży, dystrybucji oraz programu lojalnościowego Accor, przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) grupy.

W 2022 roku Accor średnio każdego dnia podpisywał umowę na więcej niż jeden obiekt i otwierał jeden hotel dziennie na całym świecie. Naszym celem jest kontynuowanie tego wzrostu poprzez przewidywanie potrzeb gości i dostosowywanie się do kryteriów inwestycyjnych naszych partnerów i właścicieli. Niezależne hotele w coraz większym stopniu wykorzystują potężną platformę sprzedażową, dystrybucyjną i lojalnościową Accor, aby zwiększać swoje przychody i optymalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu własnej, wyróżniającej się osobowości oraz oferowaniu wysokiej jakości produktów, usług i doświadczeń.

Handwritten Collection oferuje im idealne rozwiązanie, poprzez możliwość zawarcia umowy franczyzowej oraz elastyczny i efektywny kosztowo poziom inwestycji. Nie możemy doczekać się współpracy z hotelarzami i rozbudowy tej wyjątkowej kolekcji na całym świecie. Z ponad 110 obiektami i 11 500 pokojami w negocjacjach, które mają stać się częścią kolekcji, w tym 13 hoteli już zaplanowanych, Accor dąży do portfolio marki obejmującego ponad 250 obiektów do 2030 r. ­– wylicza Camil Yazbeck, Chief Development Officer, Premium, Midscale, Economy Brands, Accor.

HOTELE HANDWRITTEN COLLECTION WARTE UWAGI

Oru Hub Hotel, Handwritten Collection, Tallin, Estonia

Otwarcie: Maj 2023

Hotel Oru Hub położony jest w centrum Tallina na zabytkowym Starym Mieście, kilka minut jazdy od wybrzeża. Obiekt oferuje gościom szeroki wachlarz spędzania wolnego czasu: od yogi po herbaciarnie. Po dwóch latach gruntownej renowacji hotel wprowadzi nową koncepcję guest experience i przestrzeni, która łączy wypoczynek, pracę i usługi restauracyjne w wyjątkowy sposób.

Hotel Shanghai Sheshan Oriental, Handwritten Collection, Szanghaj, Chiny

Otwarcie: 19 stycznia 2023    

Położony w pobliżu Parku Narodowego Sheshan, hotel Shanghai Sheshan Oriental dysponuje ponad 124 000 m2 ogrodów krajobrazowych, odkrytym basenem na plaży, zapewniającym niezapomniane wrażenia z miejskiego kurortu. Otwarty jako pierwszy hotel z Handwritten Collection, obiekt oferuje oddany zespół obsługi, który organizuje i zarządza przerwami na herbatę oraz tworzy dostosowane do potrzeb gości posiłki.

Le Saint Gervais Hotel & Spa, Handwritten Collection, Saint Gervais, Francja

Otwarcie: 19 stycznia 2023    

Zaprojektowany jako elegancki i artystyczny dom wakacyjny, Le Saint Gervais Hotel & Spa łączy w sobie ducha secesji ze współczesną estetyką, ożywiając piękno zabytkowej nieruchomości. Goście mogą doświadczać wyjątkowości kultury osmańskiej w kąciku bibliotecznym, rozkoszując się kawą po turecku czy naparami z herbat ziołowych oferowanych przez miejscowe spa.

Wonil Hotel Perth, Handwritten Collection, Perth, Australia

Otwarcie: luty 2023 

Położony nad brzegiem rzeki Swan obok Kings Park i zaledwie kilka minut od centralnej dzielnicy biznesowej Perth, hotel Wonil oferuje eleganckie i nowoczesne wnętrza. Goście będą zachwyceni tą stylową bazą wypadową do odkrywania tętniącego życiem miasta znanego z niekończącego się słońca i nieskazitelnych plaż.

Hotel Morris, Handwritten Collection, Sydney, Australia

Otwarcie: luty 2023

Mieszczący się w imponującym budynku w stylu włoskiego renesansu hotel Morris z 82 łóżkami zostaje ponownie otwarty jako część Handwritten Collection po gruntownej renowacji, łącząc europejską elegancję z australijskim charakterem, jako uhonorowanie historycznych korzeni hotelu.

Le Splendid Hotel Lac d’Annecy, Handwritten Collection, Annecy, Francja

Otwarcie: kwiecień 2023

Usytuowany w pobliżu centrum miasta i jeziora Annecy hotel Splendid oferuje unikalne cechy stylu Art Deco z nutą nowoczesności z lat 50. XX wieku. Wystrój obiektu autorstwa znanego projektanta Thierry’ego D’Istrii uzupełnia wybór eklektycznych dzieł sztuki, rzeźb i okazów w stylu vintage.

Hotel Les Capitouls Toulouse Centre, Handwritten Collection, Tuluza, Francja

Otwarcie: maj 2023

W samym sercu historycznego centrum miasta, przy najpiękniejszej alei, Hotel Les Capitouls Toulouse Centre zaprasza gości do odkrycia czarującej i serdecznej atmosfery. Pierwotnie zbudowany jako zabytkowa prywatna rezydencja, obiekt łączy w elegancki sposób urok ceglanych sklepień Tuluzy z nowoczesnymi udogodnieniami i nowymi, zrównoważonymi elementami wystroju.

Paris Montmartre Sacré Coeur*, Handwritten Collection, Paryż, Francja

Otwarcie: wiosna 2024

Z typową paryską fasadą oraz kameralnymi i przytulnymi pokojami hotel Paris Montmarte Sacré Coeur znajduje się kilka minut spacerem od bazyliki Sacré-Coeur i brukowanych uliczek pięknej dzielnicy Montmartre. Obiekt będzie idealną bazą wypadową do zwiedzania stolicy Francji i wszystkiego, co ma ona do zaoferowania.

Z planem rozbudowy kolekcji do 250 hoteli do 2030 r., Accor aktywnie poszukuje nowych obiektów, które będą częścią Handwritten Collection w popularnych miejscach turystycznych na całym świecie.

*Nazwa hotelu może zmienić się.

Udostępnij!

Może zainteresują Ciebie

Elżbieta Nitsze prezesem zarządu Belvedere Gourmet

Salio Equisport Resort dołączył do Grupy Polskie Hotele Niezależne

Tork wprowadza dwa nowe innowacyjne mydła

“Inspired by her” w The Bridge Wrocław MGallery

Obchody 85-lecia Gromady

W branży HoReCa jest klimat na ekologiczne rozwiązania